O nas

    

Hodowla ...

Moja hodowla powstała w sierpniu 2013 roku i jest zarejestrowana pod przydomkiem Leśny Anioł *PL. Należę do SMK Żory, które jest członkiem Polskiej Federacji Felinologicznej - Felis Polonia, znajdującej się pod patronatem największej na świecie organizacji felinologicznej - Federation Internationale Feline - FIFe.

Hodowla Leśny Anioł*PL jest małą i kameralną domową hodowlą, która mieści się w mieście Szczecin. W hodowli mieszkają dwie cudne dziewczynki Assuri i Bridget, za które bardzo dziękujemy Teresie Wróblewskiej z hodowli Dajatera*PL w Koninie. W naszej hodowli swój dom mają również nasze kocięta: Lara, Margo, Nedi (Nyny) i Nathan - Leśne Anioły. We wrześniu 2018 do grona naszych domowników dołączyła piękna koteczka o szwedzkich korzeniach -Neftys, którą przywieźliśmy aż z Gotteborga z hodowli S*Sjöliden's S*Sjöliden's .

Moje koty to moi przyjaciele i towarzysze. Mali domownicy, którzy są częścią mojej rodziny
i wspólnie z ludźmi tworzą jej własną historię. 


Rodzina ...

Hodowla usytuowana jest w naszym mieszkaniu. Dom zaś to osoby, które go tworzą. Każda rodzina ma swoją historię, blaski i cienie :-) Moja rodzina to mąż, córeczka i nasze czterołapki. Rodzina stanowi dla mnie fundament życia, a dom to miejsce gdzie najlepiej ładuję akumulatory. Okres 2015 -2016 to czas, który poświęciłam  w 100% dla rodziny. Ciąża. Narodziny dziecka i okres pierwszego roku to był czas sacrum. Niczym niezmąconego macierzyństwa. Chciałam, aby taki właśnie był. W tym czasie hodowla miała urlop ;-) A dziś mam wspaniałego małego pomocnika - Angelikę - która kocha koty równie mocno jak ja. Dzięki niej nauczyłam się dystansu do wielu spraw, granice cierpliwości testuje każdego dnia. Kocham najmocniej na świecie .

Ja sama ...

Zaczynająć hodowlę napisałam, że "moja miłość do kotów rosła wraz ze zmą samą". Sądzę, że tak dzieje się nadal. Miłość jest źródłem. Rozwój zaś jest nieustającym motorem każdego działania. Jest wiele dróg rozwoju. Wielu hodowców stawia na aktywność wystawową, zdobywanie tytułów, poznawanie rasy i własnych kotów dzięki ocenom specjalistów i porónaniom z innymi pięknymi kotami. Inni, na rowój hodowli dzięki kojarzeniu pieczołowicie dobranych, utytułowanych a nierzadko importowanych z odległych krajów wspaniałych kotów, dzięki czemu narodzone maleństwa mają pożądane cechy i piękne rodowody. Jeszcze inni na aktywną  promocję. Każda droga jest na swój sposób właściwa i z każdej "coś" warto zaczerpnąć. Sposobów na życie i prowadzenie hodowli jest wiele.

Tak - bo hodowla to sposób życia :-)

Ja - jak we wszystkim, co robię - od zawsze stawiam na wiedzę i edukację.  

Moje kursy i uprawnienia zawodowe:

- Seminarium Felinologiczne Felis Polonia: Koty Norweskie Leśne: żywienie, historia, standard, grooming, biegunka – diagnostyka, HCM, genetyka w hodowli kotów – 21.02.2014 r.;

- Felinoterapia – Terapia i edukacja z udziałem kota, - KURS ZAWODOWY w wymiarze 100 godzin dydatktycznych
Zaświadczenie nr 7/FT/2017 z dn. 20.12.2017 r wydane na podstawie § 18 ust.2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11.01.2012 r (Dz.U. 2012 poz.186)

- Zoopsycholog - KURS ZAWODOWY w wymiarze 250 godzin dydatktycznych kształcący w obrębie zawodu Zoopsycholog wpisanego do Rejestru Klasyfikacji Zawodów i Specjalności na potrzeby rynku pracy MPiPS pod numerem 516407
Zaswiadczenie nr 9/ZZ/2018 z dnia 04.06.2018 r.

- Behawiorysta zwierzęcy - KURS ZAWODOWY w wymiarze 150 godzin dydatktycznych
Zaswiadczenie nr 28/BZ/z/2018  z dnia 04.06.2018 r.

- Przewodnik zwierząt terapeutycznych marzec 2018 r.

- Pierwsza pomoc przedweterynaryjna psów i kotów
Zaświadczenie nr 16/IPP/2018 z dn.07.03.2018

- Podstawy rehabilitacji i fizjoterapii psów i kotów
Zaświadczenie nr 11/FR/2018 z dn.07.03.2018

Przeszłam pozytywną weryfikację i już wkrótcę - bo jesienią 2018 rozpocznę kurs dyplomowany COAPE "ADVANCED DIPLOMA IN THE PRACTICAL ASPECTS OF COMPANION ANIMAL BEHAVIOUR AND TRAINING" edycji 2018/2019.


 

Ciąg dalszy nastąpi ...